Design magasin
Design magasin
Betonsmykker

Eastern Blocks

Betonsmykker Eastern Blocks er en betonsmykkekollektion inspireret af østeuropæiske betonblokke. Kollektionen omfatter halskæder og øreringe, der følger formerne på præfabrikerede boligbyggerier. Beton anvendes, fordi materialet er let, ikke-allergifremkaldende og ikke let at knuse. Hvert stykke begynder som en tredimensionel tegning, efterfulgt af prototyper og silikoneforme til støbning. De færdige betondele samles derefter med sølv og læder. Kollektionen inviterer til et friskt blik på den østeuropæiske arkitektoniske arv.

Projekt navn : Eastern Blocks, Designernes navn : Gerda Liudvinaviciute, Kundens navn : CELSIUS 273.

Eastern Blocks Betonsmykker

Dette fantastiske design er en vinder af sølvdesignpris i mode-, tøj- og beklædningsdesignkonkurrence. Du skal bestemt se de sølvprisvindende designere 'designportefølje for at opdage mange andre nye, innovative, originale og kreative mode-, beklædningsgenstande og beklædningsdesignværker.

Dagens designteam

Verdens største designteam.

Nogle gange har du brug for et meget stort team af talentfulde designere for at komme med virkelig gode designs. Hver dag har vi et markant prisvindende innovativt og kreativt designteam. Udforsk og opdag original og kreativ arkitektur, god design, mode, grafisk design og design strategiprojekter fra designteam over hele verden. Bliv inspireret af de originale værker af stormester designere.