Design magasin
Design magasin
Primær funktion: Spiseredskaber til babyer

Silicone Training Utensils

Primær funktion: Spiseredskaber til babyer Silikone-træningsredskaber er et sæt med babygaffel og -ske skabt til spædbørn, der begynder at spise selvstændigt. Formen er udviklet til små hænder og giver tre greb-muligheder, hvilket opmuntrer til brug. Redskaberne kan holdes rundt om den ydre krop, i det hule center eller fra enden inde i håndfladen. En integreret kvælningssikring giver ekstra sikkerhed. Redskaberne er fremstillet af fødevaregodkendt silikone, et hypoallergent og holdbart materiale med en blød tekstur, der er skånsom mod gummerne. Rengøring foregår i hånden eller i opvaskemaskine.

Projekt navn : Silicone Training Utensils, Designernes navn : Chris Marzuola, Kundens navn : Tiny Twinkle.

Silicone Training Utensils Primær funktion: Spiseredskaber til babyer

Dette fantastiske design er en vinder af sølvdesignpris i mode-, tøj- og beklædningsdesignkonkurrence. Du skal bestemt se de sølvprisvindende designere 'designportefølje for at opdage mange andre nye, innovative, originale og kreative mode-, beklædningsgenstande og beklædningsdesignværker.

Designinterview af dagen

Interviews med verdensberømte designere.

Læs de seneste interviews og samtaler om design, kreativitet og innovation mellem designjournalist og verdensberømte designere, kunstnere og arkitekter. Se de nyeste designprojekter og prisvindende designs af berømte designere, kunstnere, arkitekter og innovatører. Oplev ny indsigt i kreativitet, innovation, kunst, design og arkitektur. Lær om designprocesser fra store designere.